Lipka 26.-28.3.2010


V termínu 26.3.-28.3.2010 máme možnost vyrazit na Šumavu do obce Lipka.
Program pro vás bude mít připravený Mlíčňák v rámci přípravy na svojí Čekatelskou zkoušku.Proto se nechte překvapit,co všechno si pro vás připraví.

Sraz bude v pátek 26. března v 17:30 u Náčelníka (na Strkově nad bývalým obchodem). Návrat bude v neděli 28. března kolem 17:00.

Cena je 300Kč (v ceně je bydlení ,doprava(pojede se autama) a jídlo), stačí zaplatit na místě, ale nejlépe předem na schůzce.

Spát se bude v chatě ve spacáku na vlastní karimatce. V chatě je elektřina, teplá voda i wc. Jídlo bude od sobotní snídaně do nedělního oběda.

S sebou: spacák, karimatka, oblečení na spaní, oblečení podle počasí,nějaké oblečení na převlečení, dobré boty, hrneček, ešus, lžíci, věci osobní hygieny, nůž, KPZ, uzlovačka, šátek, baterka, tužka, zápisník,pantofle, jídlo na pátek, nějaká sladkost na cestu neuškodí.

Mlíko – Tomáš Nesrovnal 721 464 883.
 </font

26.3.

Od náčelníka vyrážíme dvěmi auty směr Šumava- Lipka. Během cesty se totálně setmělo a taky jsme viděli bořku, která s sebou nesla hodně netradiční blesky všemožných barev. Kolem osmé hodiny večerní jsme dorazili na chatu, každý pojedl ze svých zásob jídla, vypili jsme ovocný čaj a zahráli si i pár her na úvod. Hra o čokoládu byla velmi napínavá, ale nejzajímavější hrou se staly sasanky, kde za naprosté tmy, pokud narazíte na člověka, máte říct sss a pokud i on vám odpoví sss, tak musíte hledat dál. Cílem je najít hlavní sasnku, která na sss odpovídá pouze mlčením. A pak se šlo spát.

27.3.

Čeká nás výprava do nedalekého města Vimperk. Cesta vede skrz louky, lesy a Klášterec- to je taková dost zvláštní vesnička, kde si lidi vyvěšují na dvorky americké vlajky, jiní tam mají plot vykládaný lyžemi a běžkami, ale najdou se také ozdobné koule na kůlech od plotů. Na půlce cesty mezi Kláštercem a Vimperkem se pak najde ještě jedna " raritka" aneb proč si nedat na kůlky od plotu hlemýždí ulity. Poobědvali jsme před Vimperkem na takovém posezení u lesíčka. Chlebem s paštikou nebo sýrem nikdo nepohrdnul a po snědení jsme mohli jít dál. Aby nám cesta lépe ubíhala, občas nás potkala " bomba na 10", ale největším napětím bylo " klíště"- kolíček na prádlo, který bylo záhodno někomu umístit- přisát- tak, aby si toho nevšiml a po každých 15 minutách se dělala kontrola u koho klíště zůstalo. Dostal trestný bod. Ve Vimperku jsme zašli skrz náměstí až do jedné cukrárny, která se stala světlým bodem celé štreky. Každý si dal něco dobrého a klucí si tam koupili zvláštní bombony s hračkou- kuřetem, které fungovalo na setrvačník, a pak skákalo a zobalo Cesta zpátky byla okořeněna hrou o to, kdo bude mít největší území na " zemi", která musela být přerušena, jelikož se blížil déšt. Taky platil zákaz slůvek ano, jo, ne, což pro některé účastníky nebylo příliš snadné se jim vyvarovat… Zmokli jsme fest. Ale Lipka byla za humny, takže jsme hend mohli do " tepla domova". Opět následovaly zajímavé hry a večeře pod taktovkou Póči, květák jako mozeček- a bylo to fakt vynikající, Pochutnal si každý. Mafiánský večer. A nakonec jsme zase šli spát.

28.3.

Den odjezdu. Den ve znamení balení báglů. Přd odjezdem ještě několik málo her, i venkovních samozřejmě, pak jen sníst polívku, zkontrolovat si věci, trošku poklidit, nasednout do aut a cesta zpátky domů do Plané a okolí.

Niki

Fotky od Póči