Betlémské světlo

Každoročně rozvážejí skauti do všech koutů České republiky Betlémské světlo jako symbol přátelství a míru. Stejně jako minulé roky ho přivezeme i do Plané a předáme všem lidem, kteří si chtějí rozsvítit své domovy.
Světlo z Betléma se bude předávat v sobotu 18. 12. v 16:30 před městským úřadem. Bližší informace včetně jízdního řádu naleznete na www.betlemskesvetlo.cz

V sobotu v 13:03 dorazil na nádraží v Táboře vlak s Betlémským světlem. Po přenesení plamínku na všechny lucerny jsem se s přáním šťastných svátků rozloučili a rozjeli do svých domovů.

Na vánoční besídce v klubovně i při předávání světla u úřadu jsem si zaspívali koledy. I v mrazivém počasí se sešlo dost lidí. Letos bylo s předáváním betlémského světla spojeno i otevírání betlému. Tak jako se jednotlivé plamínky zapalují od sebe, tak se každoročně zvyšuje zájem o tuto tradici.

Skautské středisko Planá nad Lužnicí přeje všem svým členům a všem lidem dobré vůle příjemné prožití svátků vánočních a mnoho pěkných zážitků a dobré nálady do nového roku.