Výprava na výstavu 100 let českého skautingu Praha (9.6.2012)

Výstava je v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy – Praha 8
Sraz na vlakovém nádraží v Plané n. Luž. V 7:30, odjezd osobákem v 7:42
Příjezd do Plané v 16:14
Cena: 250 Kč (jízdné + vstup)
S sebou: malý batůžek, svačinu a pití na celý den, vhodnou obuv a oblečení dle počasí, kapesné

Výprava do Prahy se nakonec zdařila, vyrazilo nás celkem 17 včetně vedoucích. Výstava ke 100 letům českého skautingu rozhodně stála za to, připomněla nám smysl a hodnoty skautingu, historii, významné události a osobnosti s tím spojené i činnosti, které ke skautingu patří. Součástí výstavy byla spousta praktických ukázek, a tak jsme si mohli vyzkoušet například poznávat hlasy či stopy zvířat, zaposlouchat se do zvuků noční přírody nebo si ověřit svoji trpělivost. Myslím, že každý si přišel na své a z výstavy si něco odnesl. Návštěvu hlavního města jsme využili ke zhlédnutí ještě jedné výstavy, a to k připomenutí atentátu na Heydricha a dalších událostí s tím spojených, od kterých uběhlo 70. let. Prožitek z tého expozice byl umocněn umístěním připomínající část koncentračního tábora Mauthausen. Při cestě přes Václavské náměstí jsme pak neodolali točené zmrzlině a vyřádkovaní podél obrubníku za velké pozornosti kolemjdoucích si jí řádně vychutnávali.

No a tady je pár fotek: