Svojsíkův závod (18.04.2015 – 19.04.2015)

Svojsíkův závod 2015 – holky + kluci

Jako každý druhý rok, tak i tentokrát, jsme jeli na Svojsíkův závod. Za středisko v Plané nad Lužnicí statečně vkročily na startovní čáru dvě družiny. Jedna dívčí- Andílci a ta druhá klučičí- Plavci. Obě skupiny, s dalším houfem skautů, po odstartování vyběhly podle mapy co nejrychleji ke stanovištím. Andílky nečekaně zaskočila KPZ (krabička poslední záchrany), která nenápadně vyskočila z jednoho ze čtyř batohů a po dopadu na zem se rozsypala. Toho využili Plavci a ostatní družiny, které je předběhly. Tlačeni časem skupiny přiběhly po pěti hodinách do cíle a švihly sebou na zem. Po noci plné zimy jsme se probrali a dopoledne jsme se dozvěděli výsledky. Andílci vzlétli na 3. místo své kategorie a odvezli si domů cenu a diplomy. Sílu na postupové kolo však neměli. Plavci ukotvili své výsledky na 8. místě své kategorie. Ale to by jsme nebyli skauti, abychom si s vítěznými družinami nepotřásli rukou. Třeba jestli příště vyhrajeme, oni podají ruku nám. A to je skauting. Noemi Ježková (Dubánek)