Skautský orienťák (13.05.2017-13.05.2017)

Pozor, změna času – začínáme již v 10.00 hodin u klubovny!!!

Datum konání: sobota 13.5.2017 Čas: 10.00 hod – 13.00/14:00 hod Místo: klubovna / les směrem na Ústrašice

Pro všechny členy pořádáme první plánský skautský orientační běh, který se poběží v lese za klubovnou (jižně od silnice na Ústrašice, směrem ke školce). Budou připraveny dvě varianty trasy pro mladší a starší účastníky, žádná trasa nebude křižovat silnici ani potok. Trasy nebudou náročné, účelem je vyzkoušet si princiy orientačního běhu a trochu se proběhnout.

Program: Sraz všech závodníků v 10.00 hod u klubovny, prezence a rozdělení dle obtížnosti tras. Následně proběhne společné vysvětlení pravidel a orientace v podrobné mapě, podle které se poběží. Každý účastník dostane vlastní mapu ve folii se zakreslením stanovišť. Poté postupný odchod na start, který bude situován u altánku za kraji lesa. Po proběhnutí trasy návrat zpátky ke klubovně, společné hry a opékání buřtů u ohně.

S sebou:
  1. boty, ve kterých se dobře běhá
  2. dlouhé nohavice (proti odření nohou od větviček)
  3. oblečení přiměřeně počasí
  4. pláštěnku
  5. svačinu, buřty a chléb k opékání na ohni
  6. láhev s pitím (bude možné doplnit z várnice u klubovny)
  7. kdo má tak buzolu
  8. mobilní telefon jako pojistku pro případ bloudění

Konec mezi 13 a 14 hod. Rodiče můžou přijít cca ve 12.30 a opéct si s námi společně buřty.

Účast hlaste na email „hrabos.novako­va@seznam.cz“ nebo na schůzkách, s uvedením věku dítěte, nejpozději do 8. května.

Případné dotazy rádi zodpovíme.

Za organizační tým Barča /Hraboš/ hrabos.novakova@seznam.cz, 736 446 303 a Ivet /Banán/ iveta.nesrovnalova@gmail.com, 723 921 119