O nás

Skauting byl v našem městě obnoven po sametové revoluci v roce 1989, navázal tak na tradici plánského skautského střediska, jehož činnost byla nuceně ukončena komunisty (více v sekci historie). V současné době má naše středisko 4 oddíly, ve kterých je 95 registrovaných členů a členek. Máme svou klubovnu za řekou naproti ZŠ (viz mapka), ve které se schází chlapecký oddíl Plavci a dívčí oddíl Gayascúta. Roverský kmen Perseus má nepravidelné akce. Kdy a kde se oddíly schází najdete pod jednotlivými odkazy. Můžete nás potkat i na akcích pořádaných městem, např. na Bambi či Vodnickém dni. Každý rok přivážíme Betlémské světlo.

Středisko vede Jaroslav Janovský, jeho zástupkyní je Jana Pešinová.

Co u nás najdete? Partu dobrých lidí, nové kamarády a kamarádky, aktivní využití volného času, můžete si vyzkoušet nové věci, zažít nová dobrodružství, zahrát si hry, které jste nikdy nehráli, prostě být součástí velkého společenství lidí, které sdílejí podobné hodnoty.

Kdykoli se můžete nezávazně přijít podívat na naše schůzky.