Planá Trophy (18.5.2024)

Letní tábor (29.6.2024 -13.7.2024)

Přihlášky budou dostupné v druhé polovině dubna!

Světlo a teplo pro Ukrajinu

Přidali jsme se k iniciativě „Světlo a teplo pro Ukrajinu“  https://www.skaut.cz/…nu/.

Můžete se k nám přidat tím, že svíčky také vyrobíte nebo nás podpoříte donesením materiálu na výrobu.

Archiv akcí

Vánoční besídka a betlémské světlo (16.12.2023)

V sobotu 16. 12. budeme mít naši tradiční skautskou vánoční besídku v klubovně. Začátek je ve 14 h. S sebou si můžete přinést trochu cukroví na ochutnání, pití (ideálně čaj v termosce), lampičku na betlémské světlo a kdo chce někoho obdarovat, tak i nějaký ten dárek.
Po besídce půjdeme společně ke kostelu, kde budeme od 16 h rozdávat betlémské světlo a zpívat koledy – konkrétně Nesem vám noviny, Štěstí zdraví, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a Půjdem spolu do Betléma. Bylo by dobré, aby děti tyto koledy uměly. Konec akce bude okolo půl páté.

Těšíme se na vás všechny,
vedoucí a rádci

Archiv akcí

Výprava pro dívky do Vlašimi (1.12.2023 – 3.12.2023)

Ve dnech 1.12. – 3.12. se uskuteční víkendová výprava do Vlašimi. Výprava je určena pro světlušky a skautky z družin Želviček, Šelmiček a Pandaplanetek. Součástí výpravy bude i výlet na Velký Blaník.

Podrobnější informace o výpravě a přihlašování budou zaslány na mail během druhé poloviny listopadu.

Těšíme se na účast dětí.
V případě dotazů se obraťte na ema.leitnerova@skaut.cz

Archiv akcí

Výprava v okolí Plané – Chlapci (11.11.2023-12.11.2023)

Ve dnech 11.-12.11. proběhne pro kluky výprava v okolí Plané.

V sobotu bude sraz v 9:30 u klubovny. Poté půjdeme na procházku po okolí, kde si opečeme buřty. Přespíme v klubovně a v neděli se rozejdeme v 11:00 opět u klubovny

S sebou si sbalte dle seznamu na následujícím odkaze v sekci Víkendová výprava (a současně jednodenní)- http://skautplana.cz/co-s-sebou/#vikendovka

Jmenovitě:

-teplé oblečení na ven

-věci na převlečení

-Spacák, karimatka a věci na spaní

-nepromokavé boty a náhradní ponožky

-Pláštěnka

-KPZ, nůž (uzlovačka)

-hrníček

Bude zajištěna pouze snídaně, takže prosím, aby si děti vzali cca. 2 buřty a nějakou svačinu a něco k večeři. Minimálně 2 litry vody.

Těšíme se na účast dětí. V případě dotazů se můžete obrátit na stepan.koblizka@skaut.cz

Podzimky (26.10.2023-29.10.2023)

V datumu 26.-29. října se plánští a berounští skauti vypravili do Čáslavi.
Z Plané nad Lužnicí jsme odjeli do Prahy na hlavní nádraží, tam jsme se setkali s ostatními a společně se vydali do klubovny čáslavských skautů.
Program jsme zahájili společnými pohybovými i karetními hrami.
Během výpravy jsme podnikli i poznávací osmi kilometrový okruh okolo Čáslavi.
V sobotu na státní svátek – Dne vzniku samostatného československého státu, jsme navštívili Kutnou Horu. Kde jsme dostali za úkol obejít nejhezčí místa v právě zmíněném městě. Například podívat se k pomníku Tomáše Garrigue Masaryka a zapálit u něj svíčku.
Poté se nám nachýlily prázdniny ke konci a byl čas odjezdu, uklízení nikoho nepotěšilo, ale uteklo i s prázdninami až moc rychle…
A pokud mohu mluvit za všechny těšíme se na další skautské výpravy.

Archiv akcí

Roveři na skalách (1.10.2023)

V neděli 1.10.2023 vyrazili Roveři, Rangers, několik skautů spolu s vedoucími na horolezecký zážitek do skalního města poblíž hradu choustník. Když jsme během dopoledne dopravili na místo, připravili několik lezeckých cest, provedli instruktáž a odhodlali se, začali jsme lézt. Pro všechny z nás to byla výzva, pro někoho větší, pro někoho menší. Všichni jsme se nakonec překonaly a alespoň jednu cestu všichni vylezly. I když nás lezení poměrně fyzicky vyčerpalo, byla to skvělá akce k překonání sama sebe a utužení naší party.

Svatováclavské slavnosti (23.9.2023)

[]

Víkendová výprava Surikat (22.9.2023-24.9.2023)

[]