Gayascúta – Dívky

schůzky každý pátek od 16:00 do 17:30 v klubovně za řekou

V současné době má oddíl čtyři družiny, a to družinu skautek, dvě družiny světlušek a družinu benjamínků. Schůzky všech družin probíhají společně každý pátek od 16:00 do 17:30 v klubovně za řekou.

Každý člen nebo členka plánského skautského střediska hradí roční registrační poplatek ve výši 450,- Kč, který se vybírá každý rok v lednu (v případě registrace sourozence 400,- Kč).

V družinách světlušek jsou dívky ve věku 6 až 10 let, skautkami se pak holky stávají přibližně ve věku 11 let po složení skautského slibu. Na schůzkách mají jednotlivé družiny většinu času oddělený program, občas jsou ale aktivity společné. Skauting dává holkám možnost budovat přátelství, orientovat se ve výzvách současného světa, budovat si vztah k přírodě, formou her a různorodých aktivit se naučit něco nového a zažít spoustu nevšedních zážitků.

Program schůzek zajištují rádkyně, starší vrstevnice dětí, které vedou jednotlivé družiny, vytváří program a pomáhají členům v jejich růstu. Většinou jednou za měsíc máme nějakou akci – prodlouženou schůzku, víkendovku, vícedenní výpravu, výtvarnou dílnu atd. O prázdninách tradičně vyrážíme na letní tábor v zimě na hory. O akcích, které chystáme se více dočtete v aktualitách.

Mgr. Michaela Janovská – Míša

(rozená Hovorková)