O středisku

Skauting byl v našem městě obnoven po sametové revoluci v roce 1989, navázal tak na tradici plánského skautského střediska, jehož činnost byla nuceně ukončena komunisty (více v sekci historie). V současné době má naše středisko 4 oddíly. Máme svou klubovnu za řekou naproti ZŠ (odkaz na mapy.cz), ve které se schází chlapecký oddíl Plavci, dívčí oddíl Gayascúta a koedukovaný oddíl Medvědí v Berouně. Roverský kmen Perseus má nepravidelné akce. Kdy a kde se oddíly schází najdete pod jednotlivými odkazy. Můžete nás potkat i na akcích pořádaných městem, např. na Svatováclavských slavnostech či Vodnickém dni. Každý rok přivážíme Betlémské světlo.

Středisko vede Jana Pešinová, jejím zástupcem je Jaroslav Janovský.

Co u nás najdete? Skvělou partu, nové kamarády a kamarádky a aktivní využití volného času. Můžete si vyzkoušet nové věci, zažít dobrodružství, zahrát si hry, které jste nikdy nehráli, prostě být součástí velkého společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Naše oddíly

Plavci