Podzimní prázdniny

25.10.07-čt

Nastaly prázdniny a my jsme se rozhodli vydat se na Šumavu do obce Lipka. Jelo se vlakem v 16:37 z Plané nad Lužnicí.
Po dlouhé cestě s několika přestupy jsme dorazili na místo určení-tou dobou již byla tma, ale i přesto jsme si všimli, že okolo nás je cca.10 cm sněhu. Dorazili jsme do chaty, kde jsme zatopili a brzy na to ulehli.

26.10.07-pá

Po ranním vstávání a snídani-buchty, bábovka, vánočka- následovala rozcvička a po ní jsme hráli hry. Dorazila i další skupina lidí, kteří s námi nejeli vlakem ve čtvrtek. Opět jsme hráli hry až do oběda a poté jsme vyrazili na 1.obhlídku okolí. Šli jsme lesem(jak to bývá, když je člověk na Šumavě), cestu jsme si oživili nejen známou hrou"Bomba na 10", ale i soutěží o to, jaká skupina postaví vyšší věž ze sněhu za daný časový limit… Po příchodu „domů“ jsme chvilku odpočívali, načež následovala velmi dlouhá hra, která nás procvičila nejen v komunikaci, ale také v umění matematiky a geometrie.Po této psychicky náročné činnosti na nás čekala výborná večeře a po ní se k nám dostavili ještě další členové naší výpravy. Soutěž o nejlepší dramatické ztvárnění libovolného tématu. Ještě několik her a spát…před usnutím následovala pohádka z Tisíce a jedné noci(stejně tomu bylo i předešlý den)

27.10.-so

Ranní rozcvička, snídaně, hry…oběd, po obědě odpočinek a další výlet do okolí. Tentokrát kratší. Cílem byl pramen Volyňky. Návrat do chaty nám zpříjemnil teplý čaj, který nám udělala skupina, která zvolila kratší verzi procházky. Následovaly další hry a též i hraní na kytaru. A jako obvykle oblíbená část večera-večeře. Večerní program byl asi nejvíc zaplněn hrou „Mafiáni“ a jelikož venku byla již dávno tma, měla tato hra i skvělou atmosféru. Noční stezka odvahy. Poslední noc byla zpříjemněna vyprávěním několika hororů a nakonec pohádkou na dobrou noc, která byla velmi netradiční, jelikož si každý mohl přát, co chce,aby se v té pohádce vyskytlo.

28.10.07-ne

Poslední den naší výpravy. Byla neděle=žádná rozcvička. Snídaně, pak příprava na balení, zajímavá hra o hledání pokladu pomocí „špionů“ se zaměřením na smyslové vnímání okolní přírody. Dobalování věcí, oběd úklid, několik lidí odešlo na vlak, ostatní se vydali domů auty.


S pozdravem Niki .