Středisková rada (29.11.2009)

Zápis ze střediskové rady 29.11.2009

Účastníci: Náčelník, Humpál, Káča-Donald, Mlíko, Zub, Kiwi, Janák-Špuntík, Míša-Chocholka, Efa, Šotek, Homoj

Témata: dar, dotace, zapálení klubovny, nákup centrály, střediskové šátky, trička, kroje, betlémské světlo, vánoční besídka, registrace a fakturace, závod vlčat a světlušek okres a kraj, zabezpečení klubovny, dotace na město Planá nad Lužnicí, akce na rok 2010.

• Dar – Humpál předal Janákovi finanční dar 5.000Kč od pana Svačiny.
• Dotace – Všichni účastníci se dohodli, že stav financí střediska a střediskové problémy se budou posílat přes e-mail. Nebudou se jako dosud psát na vzkazy.
• Zapálení klubovny – Náčelník informoval jak probíhalo ohledání klubovny po nedělním vniknutí cizích návštěvníků, rozbití okna a zapálení a elektrocentrály. Byl schválen nákup elektrocentrály za cca 7.000Kč. Janák předala Náčelníkovi doklad za nákup předchozí centrály jako podklad pro pojišťovnu. Oprava poškozené klubovny je již hotova díky Náčelníkovi a Humpálovi. Všichni účastníci schválili napsání článku do Plánských novin s poděkování pánovi, který hořící klubovnu uhasil a nepřeje si být jmenován.
• Šátky – Všichni účastníci schválili výsledné barvy, šedou, modrou, cihlovou a bordó, a Káča sežene na prodejně Junu v Praze vzorníky těchto barev pro výsledné vybrání vhodné kombinace střediskových šátků. Vzorníky by měli být k nahlédnutí příští víkend tzn. 5–6.12.2009. Šátky si budou všichni kupovat v plné ceně cca 70,–Kč. Na šátky se budou přišívat střediskové nášivky, které si budou moci zájemci koupit v případě, že člen je registrován min. 1 rok a byl na skautském letním táboře.
• Středisková trička – Káča, přinese z prodejny Junu vzorník triček a podle uvážení koupí 1kus standardního skautského trička.
• Kroje si bude moci koupit každý zájemce za plnou cenu. Zájem o kroj budou muset potvrdit rodiče podpisem na připravený formulář a zálohou cca 50,–Kč.
• Betlémské světlo – Chlapecký oddíl bude dne 19.11.2009 od 14 do 14:30 rozdávat betlémské světlo před Městským úřadem.
• Vánoční besídka – 19.11.09 od 16:00 bude v klubovně Vánoční besídka.
• Fakturace a registrace – Všichni přítomni byli poučeni, že v případě objednávek zboží přes internet psát fakturační údaje na Junák Planá nad Lužnicí, Údolní 586, Planá nad Lužnicí 391 11 a jako osobu kam se má zboží doručit samu sebe. Humpál navrhl registrační poplatek na rok 2010 300,–Kč za osobu/rok a ten byl přijat.
• Humpál připomněl spoluúčast na organizaci ZVAS v okresním a krajském kole. Okresní kolo se bude konat 17.4.2009 v O­pařanech. Pravidla jsou na skautských stránkách.
• Návrh dotací na město planá nad Lužnicí – mříže do klubovny mat. 3.000,–Kč
Plastová loď 18.000,–Kč
Tee pee 10.000,–Kč
Ruční nářadí 2.000,–Kč
Vesty 2 kusy 4.000,–Kč
Homoj zjistí cenu plastových lodí v bazarech.
• Plán akci na leden a únor roku 2010 – hory od cca 13–16.2.2009 jarní prázdniny, v lednu výlet do Třeboně do bazénu.