Archiv akcí

Technické muzeum (26.3.2011)

Výlet do Technického národního muzea v Praze
Dne 26.3.2011 byla naplánována exkurze do Prahy přesněji do Technického národního muzea.
Sraz byl v 6:25, jeli jsme osobním vlakem do Tábora a z města Tábor jsme jeli rychlíkem v 7:08 do Prahy. Jelo nás 10 skautů a 1 neskaut, Póča a Náčelník.Všichni jsme měli mraky jídla a pití.Ve vlaku vládla uvolněná atmosféra, hráli jsme karty, povídali jsme si a Dan a Mako hráli na PSP .Do Prahy jsme dojeli v 8:49.Na nádraží už na nás čekali Homoj, Káča a nejmladší skaut Víťa.Homoj se stal naším průvodcem.Nejdříve jsme šli kolem České národní banky potom ke kyvadlu na Letné.Hned po pokochání se z výšky na Karlův most ,jsme pokračovali cestou k Technickému muzeu.Před muzeem jsme se nasvačili ve frontě na lístky.Při vstupu tam byly takové divné točící dveře kam mohli jen 2 lidi a vždy tak po minutě ty dveře zavřeli „asi aby se neuhonily“.Jen co jsme vešli do sálu Doprava tak nás ohromila jeho velikost.Přízemí bylo věnováno autům a železnici, letadlům.1.poschodí bylo věnováno motocyklům byl tam třeba krásný Harley Davidson.2.patro bylo věnováno letadlům.3.patro bylo o vodní dopravě a o jízdních kolech.Po prohlídce expozice Doprava jsme vešli do expozice Brno v Praze.To bylo takové zkoušecí centrum.3.sál byl věnován vojenské technice např. tam byla kabina z migu 23. V 4.sále byl knihtisk.Byly tam vidět ty nejstarší tiskárny. Ve 4.sále byla astronomii.A pos­lední sál byl architektura tam byly různé zmenšeniny domů a významných staveb např. Kotva atd.
Vrátily jsme se na nádraží a všichni jsme měli hlad tak jsme někdo si šel koupit něco do konzumu a někdo do King Burgra.Odjezd byl v 16:16 Do Plané jsme přijeli po přesednutí na osobák v 18:16.Všem se to moc líbilo.

Martin Hošek

Návštěva Národního technického muzea – Praha
Datum : 26.3.2011
Sraz : 6:25 na vlakovém nádraží v Plané nad Lužnicí
Návrat : 18:16
Cena : 150 vlak+90 v­stup+26 metro= 270 kč
Doplním pouze : sebou svačinu+pití,po­jedeme v krojích.
Nahlášeno máme 10 kluků,akce tedy proběhne.

Homoj

</font